blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG dogyno
ČLÁNKY
DISKUSIE
SLEDOVAŤ BLOG
Vitajte na mojom blogu
dogynoTopfest - Sobota
pridal dogyno 1.7. 2012 o 18:05

 Alebo aj výlet do krajiny kde praží slnko a všetci mali deň pred tým príjemnú zmenu z Godsmacku trápneho na vtipných Lordov.

 

Ráno: Cesta v pekelnom teple a plných vlakoch a do obeda sme ešte chytili malú ukážku Kabátu pri ladení, čo bol príjemný bonus.

 

Poobedie: Ako sme tam stáli a čumeli na kabát dali sme sa do reči s chlapíkom ktorý tam čakal na Braňa Mojseja, tak prečo nie, z recesie sme si rovno pozreli aj jeho nebezpečný výkon na playback, ktorý bol už taký očividný, že to až pekné nebolo...

 

Snežné delo nás mierne osviežilo a hor sa na Harlej ktorý to už začali konečne brať vážne a spravili ako dobrú šou, tak isto aj poriadne zahrali ich najlepšie veci, spolu s mojou osobnou chuťovkou: Pověste ho vejš.

 

A nastalo ešte väčšie teplo ako pred tým a spolu s ním aj chudobná časť dňa a s radosťou sme ignorovali celé prehypovaná Helenine oči a pozreli sme čo vyčarujú Totální nasazení... Poviem len, že sme sa aspoň najedli a na Bčku prišli Suburban Terorist. Brutal metalový pokus s prvkami death, ktorý bol ale tak príšerne jednoliaty, že až uspávali, tak sme na to maximálne srali a šli radšej poobzerať areál... Dostali sme otravné píšťalky od OMV a pozreli si závody v driftovaní (cez plot). Po návrate začali hrať Before the Zero Day, čo bol čistokrvný punk-gay-rock... takže zase nič a Zuzanu Smatanovú mi ani nepripomínajte...

 

The Paranoid, ktorý sa stále nevedia nabažiť krátkeho komerčného úspechu sme tiež s radosťou odignorovali a šli sme na pivo...

 

Začiatkom večera: Prišli na veľkú scénu Bauchklang, ktorý podobne ako moje obľúbené Van Canto nepoužívajú nástroje, dokonca nemajú ani bubeníka, ale znejú ako keby majú všetko čo majú mať. Hrali v podstate elektronickú muziku ale na takej úrovni aká sa len tak nevidí... Takže títo rakušáci boli prvým príjemným prekvapením Topfestu.

 

A keďže čas ešte nebol tam kde mal byť pobudli sme pri veľkej scéne a dobre sa zasmiali na Tlstom prasati a jeho skupinke IMT Smile... Treba uznať, že keď tam vytešený tancoval, tak to bol smiech ako sa patrí, takže nemôžem sa sťažovať... Prižom ich pomocný perkusonista v ružovej polokošeli bol tiež minimálne úsmevný...

 

A odbilo 18:30 a došiel ČAD. Tieto dve Hovädá aj s Hovädicou rozpeckovali tak poriadny punkoidný metal ako sa patrí a tak brutálnu pogovačku že už na celý deň som aj s kamošom bol vypogovaný... Ak chcete vedieť čo ČAD znamená, odporúčam ísť na koncert, možno to aj vám povedia. S týmto predstavením sa zapísali na 3tie miesto v TOP skupinkách čo došli na Topfest v sobotu.

 

Po ČADe došlo vodné delo a hasičské auto a ako na potvoru začalo zachádzať slnko... Spolu s ním však prišlo aj Dvojhodinové čakanie na Nightwish a postupná výmena vody za pot, ale kompletne... Do nitky premočené topánky od potu som ešte v živote nemal.

 

Pri čakaní vedľa hrala nejaká Aneta Langerová a tak ako vždy bola o ničom a nikoho nezaujímala... Keďže všetci čakali na Nightwish.

 

V dave sme stretli Timemastera ktorý starostlivo odmerával každú minutu do začatia koncertu, historického šermiara ktorého najväčšou radosťou bolo, že nemusel mať na sebe zbroj ale aj slovenskú disco metalovú skupinku ktorá nemá ani názov ani neexistuje, ale aspoň sme si spievali veci od Tenacious D a tak podobne... Kohútik Jarabí...

 

Až na nás padol večer. Prvý prišiel na scénu požiarny zbor a skontroloval pyrotechniku...

 

A potom došli Nightwish... Ohňová šou, Anetka spievala svoje veci ktoré boli super, hlavne dosku Imaginarium sa mi zdá, ale čo dali aj staré veci, tak boli aj bez Tarje a jej špecifického hlasu upravené aby aj Anet sedeli a bol to taký koncert ako sa patrí... Odchádzali sme do nitky prepotený, smradľavý a zničený... Paráda. Číslo 1. v TOP predstaveniach... Jednoznačne.

 

Čaj a odpočinok.

 

Došli sme pozrieť aj na Kabát, ktorý mal tiež pekne spravenú scénu, ale tak klasický Kabát a každý vie, že v sobotu bolo na kabáty moc teplo.

 

Príjemným prekvapením boli na Bčku Brainscan. Neuveriteľne energetický brutal metal, ktorý mám problém aj definovať. Prvky od Kreatoru a aj mnohých iných skvelých vecí v dosť modernom prevedením v odeve čistej brutality. Aj s 15 minutovým prídavkom, môžem povedať, že Kabátov na veľkej scéne chalani schovali do vačku.

 

Polnoc. Čas na ktorý sa čakalo a prišiel na Bčko zlatý klinec programu, ktorý pokojne mohol byť aj na Ačku, kde boli už len hovadiny (Slobodná európa a nejaký Wadda)... Skupinka ktorá je spolu s ČADom to najlepšie čo doma máme. Art. Hudobná formácia hrajúca na Elekrické violomčelo, klávesy, basgitaru a bubny... Taká naša domáca a omnoho živšia Apoccalyptica. Chalani sa síce pol hodiny po Brainscane prelaďovali ale koncert čo dali stál za to. Neskutočne dávali veci z prvého albumu a aj z druhého ktorý ešte nevyšiel ale človek nemôže byť nenásytný... A musím na neho ešte počkať. Tak či onak im právom patrí 2. miesto v TOP of Topfest

 

Keďže sme stan nemali, tak sme šli štýlom party all night, ktorý sa ale zmenil na kapríme v čajovni do rána a pešo sa ide na vlak, kde sa potom chrápe na staniciach a vo vlakoch hobo-style.

 

V kocke:

 • oplatilo sa ísť len v sobotu na Topfest?

  • Áno

 • okrem ľudí, atmosfére a pivu sa oplatilo ísť aj kvôli skupinám v tomto poradí:

  • Nightwish

  • Art

  • ČAD

  • Brainscan

  • Kabát

  • Bauchklang/Harlej

  • a možno aj zasmiať sa na IMT Smile alebo Braňovi ktorý bol zas na Hard...

 • pôjdem aj znova?

  • Uvidí sa podľa skupín čo prídu na budúci rok.Prístupov 3155
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Ako vyhrať LARP
[ 6.3.2018] (príspevkov 0)
Kronika Zla I. - Elfovia sú Zlo
[ 16.1.2016] (príspevkov 1)
Salia de Fleur, časť I.
[ 12.8.2015] (príspevkov 4)
Warhammer 40 000: Rogue Trader – Kapitán...
[ 10.8.2015] (príspevkov 0)
Prvý slovenský Bojový Manuál
[ 29.4.2015] (príspevkov 5)
Dogynove základné info o zbraniach, časť...
[ 11.2.2015] (príspevkov 10)
Mortalita
[ 30.7.2014] (príspevkov 1)
Pláž
[ 12.1.2014] (príspevkov 3)
Bosými nohami
[ 10.11.2013] (príspevkov 6)